San Borondon Cyclo Fanfaria

San Borondon Cyclo Fanfaria

San Borondon Cyclo Fanfaria

San Borondon Cyclo Fanfaria je voľné nomádske hudobné zoskupenie, hrajúce prevažne tradičné piesne pozbierané zo všetkých kútov sveta.
Formácia bola spontánne založená v roku založená v roku 2004 na Kanárskych ostrovoch. Životný štýl členov je úzko spojený s cestovaním, predovšetkým na bicykli a vytváraním formácii s lokálnymi hudobníkmi a umelcami. Hudobníci sa učia tradičné, folklórne, ale aj autorské piesne od ľudí, s ktorými sa stretávajú a z miest, v ktorých sa pohybujú a následne ich rozširujú ďalej. Predstavenia sú častokrát improvizované, s prvkami kabaretu, textu a cirkusu. Pódiom sa sa môže stať akékoľvek príhodné miesto ulica, trh, terasa reštaurácie, bar, svadobná sála, kostol či cintorín. Neodnímateľnou súčasťou predstavenia je číslo s magickým klobúkom, do ktorého pritomní očarení hudbou vyprázdňujú obsahy svojich peňaženiek. Formácia počas svojej existencie odohrala tisíce predstavení v rôznych zoskupeniach a vydala 3 štúdiové albumy. Členovia San Borondon Cyclo Fanfaria boli tiež strojcami projektov Bremenski Muzikanti a Tabanda. Kapela pôsobí asi polovicu roka v zahraničí, takže vystúpenia v týchto zemepisných šírkach sú vzácnejšie, a navyše vždy sú okorenené novými čerstvo prinesenými vôňami z predchádzajúcej cesty.
Kapela má momentálne 7 členov: klarinet, husle, akordeón, gitara, kontrabas a perkusie a spieva sa v pôvodnom jazyku. Pri stretnutí sa tešiť na pestrú tanečnú zmes world music: balkánskych, cigánskych a židovských melódií, a nebudú chýbať ani piesne a rytmy zo španielsky hovoriacich krajín.