Možno ste už počuli o našom Klube HaD (Hudby a Divadla), ktorý sídli v budove Fakulty dramatických umení v Banskej Bystrici.
Už deväť rokov na tomto mieste poskytujeme priestor pre koncerty, divadelné či študentské predstavenia, rozprávky pre deti, literárne večery a mnohé iné kultúrne podujatia. Klub s maličkým pódiom a kapacitou do 100 divákov, má svoju útulnú atmosféru, ale aj veľmi jasné limity, ktoré k nám, bohužiaľ, nepustia iné umelecké platformy. A tak sme sa rozhodli, preniesť naše skúsenosti aj na väčšie javisko.

V roku 2015 sme založili OZ Umenie na Hornej, ktoré získalo svoj nový domov v nevyužívanom kultúrnom dome v dedinke Horná Mičiná, vzdialenej len 7 minút cesty autom z centra Banskej Bystrice. Naším cieľom je vytvoriť ďalší priestor, do ktorého sa budú s radosťou vracať ako diváci, tak aj účinkujúci. Kým sa však náš ‘Kulturák’ na takéto plnohodnotné miesto premení, bude umenie prúdiť ulicami Hornej Mičinej aspoň počas trojdňového festivalu s názvom Mičinský pitvor. Jeho pripravovaný program, ktorý sa uskutoční na viacerých pódiách, sme Vám práve predstavili a dúfame, že sa k nám pridáte pri jeho realizácii.

Hľadáme partnerov na spoluprácu, aby sme spoločne, aj v jeho 5. ročníku zameranom na Nový cirkus, mohli priblížiť tento koncept všetkým divákom a ponúkli čo najviac jeho predstavení bezplatne.

Umenie na Hornej

Sme občianske združenie s názvom Umenie na Hornej a v tomto roku po piaty krát usporiadame divadelno – hudobný festival na Hornej Mičinej. Pripravujeme množstvo zaujímavých vecí, o ktorých Vás budeme pravidelne informovať 🙂

Plagát 2019

Za plagát ďakujeme Kristíne Tormovej, Pecovi, Matilde a Ele

Plagát 2018

Autor obrázku: Jiří Slíva Za plagát ďakujeme: Revart s.r.o.

Plagát 2017

Autor obrázku: Jiří Slíva Za plagát ďakujeme: Revart s.r.o.

Plagát 2016

Autorka obrazu : Eva Filipová Za plagát ďakujeme Revart s.r.o.